laupäev, 2. september 2017

TŠILLIMOOS

Tšillimoosi olen enda jaoks avastanud tänu oma töökaaslastele, kes seda naudinguga koos juustuga söövad.

Kui vähegi tahtmist ja soovi on, siis leiab tšillimoosi  retsepte netist piisavalt.  Mina olen kasutanud seda retsepti, mille netist leidsin  http://toiduteemal.blogspot.com.ee/2011/07/tsillimoos-tuli-nagi-ja-voitis.html

Ja siin ma ütlen "Suur aitäh Tuuli" . Tänu sinu blogile ma selle retsepti ka leidsin.

Tegin selle retsepti veidi ümber, nimelt punase veini asemel kasutan mina punase veini äädikat, mis annab moosile veidi maitsenüansi juurde.

Vaja läheb:
100 gr tšillipipart
250 gr suhkrut
400 gr punast paprikat
0,5dl punast veini äädikat
 0,5tl soola

Eemalda paprikalt ja tsillipipralt seemned ning sisu, haki peeneks, sega suhkru, veini äädika ja soolaga ning kuumuta kaane all hästi vaiksel tulel umbes tund aega. Püreeri kogu mass ühtlaseks ning kuumuta veel umbes pool tundi ilma kaaneta, et mass kokku keeks. Pane tšillimoos steriliseeritud purkidesse.

Kui tahad tšillimoosi pikalt säilitada, siis võib ka purgid veelkordselt steriliseerida. Selleks aseta jahtumise ajaks purgid tagurpidi. Jahtunud purgid tõsta potti räti sisse mähituna (räti idee on selles, et purgid pigal seisaks ja ükteise vastu keedes ei koliseks), kalla peale külm vesi nii, et purgid oleksid kaelani kaetud ning keeda ca 15 minutit. Lase purkidel jahtuda vee sees. Säilita pimedas ja jahedas.

Võid kasutada ka moosisuhkrut, siis muutub moos paksemaks marmelaaditaoliseks. Tšillipiparde teravus on ka hooajati erinev - varakevadel keedetud moosi sisse läinud tšillid oli oluliselt leebema maitsega kui kesksuvised tšillid, mis võitsid isegi näpuotsad peale hakkimist tulitama.

Retsept ilmus ajakirja Oma Maitse 2011. aasta juulikuises numbris.

Kommentaare ei ole: